• 5
  • 1
  • 8
  • 7
  • 1
костюмів та курток на складі!

Час роботи:

ПН-ПТ 09:00 - 18:00
СБ-НД: Вихідний

(044) 495-59-09

(067) 111-11-21

Замовити дзвінок

Засоби захисту від ураження електричним струмом

Якщо недбало ставитися до захисту від ураження електрострумом, людина може зіткнутися з вкрай неприємними наслідками. На рівень небезпеки впливає вигляд, тривалість впливу, сила та напруга струму, а також інші фактори, такі як вологість приміщення, вік та загальний стан людини. Для безпеки на робочому місці використовуються різні організаційні та технічні заходи, а також спеціальні засоби, що забезпечують захист від ураження електричним струмом.

Технічні та організаційні заходи електробезпеки


Імовірність ураження людей електрострумом у виробничих та побутових умовах істотно підвищується, якщо не дотримуються заходів безпеки або коли побутові прилади, електроустаткування функціонують несправно. На відміну від інших травм, удар струмом відбувається не особливо часто, але в більшості випадків закінчується летальним кінцем або дуже негативно впливає на здоров'я людини.
Щоб забезпечити електробезпеку, потрібно ретельно дотримуватись певних правил і проводити заходи, спрямовані на захист від електротравматизму. Технічні заходи безпеки виявляються в:
  • Ізоляції елементів, які проводять струм.
  • Заземлення.
  • Занулення.
  • Захисне відключення.

Не варто забувати про організаційні заходи:
  • Потрібно оформити наряди чи розпорядження та вказати місце, час роботи, призначити відповідальних співробітників.
  • Не менш важливо навчити фахівців та оформити допуск.
  • Слід контролювати робочі процеси, що проводяться.

Що стосується технічних засобів, які забезпечують захист від ураження струмом, то вони бувають:
  • Ізолюючими.
  • Запобіжний.
  • Огороджуючими.

Саме час ознайомитися з особливостями кожного з цих типів.

Особливості ізолюючих засобів захисту


Ізолювальні засоби представлені двома групами і бувають:
  • Основними. Йдеться про спеціальні засоби індивідуального захисту , що служать для забезпечення безпеки протягом тривалого терміну в умовах напруги 1000 В. Вони доступні у вигляді діелектричних рукавичок, ізолюючих кліщів та штанг, слюсарного інструменту з ізольованими рукоятками, покажчиків величини напруги.
  • Додатковими. Не здатні гарантувати стовідсоткову безпеку роботи в умовах напруги 1000 В та використовуються як супутні засоби разом із основними. Представлені діелектричними галошами, ботами, підставками, килимками. Усі кошти супроводжуються маркуванням із зазначенням конкретних значень роботи.
Галоши диэлектрические диэлектрический коврик диэлектрические перчатки

Незалежно від того, чи планується купівля основних або додаткових ізолюючих засобів, вони повинні обов'язково відповідати затвердженим нормам та вимогам. Наприклад, вироби завжди зберігаються якнайдалі від вологих джерел та приладів опалення, а перед застосуванням вони піддаються ретельному огляду. Якщо на засобі є механічні пошкодження, надягати його не можна.

Специфіка запобіжних засобів захисту


Запобіжні засоби індивідуального захисту забезпечують безпеку при проведенні електромонтажних робіт у дуже скрутних умовах, наприклад, на висоті, коли спостерігається тепловий, механічний вплив електричної дуги і таке інше. Йдеться про запобіжні пояси, «кігті», сходи, захисні щитки, каски, окуляри, спеціальний одяг і взуття, протигази.

Призначення запобіжних засобів захисту



У цю категорію входять аксесуари, що забезпечують колективну безпеку, а саме тимчасово захищають або защемляють джерела електроструму. Для запобігання дотику з струмопровідними елементами використовуються щити, ширми, бар'єри, клітини, штанги, що заземлюють і шунтують, плакати і спеціальні знаки.

Як приклад можна навести знак, на якому вказано напис про неприпустимість включення обладнання, оскільки на об'єкті працюють люди. Зазвичай він розташовується поруч із комутаційним апаратом, щоб коли фахівці виконують налаштування обладнання, на нього не подавалося напруження.

Таким чином, ураження електрострумом є дуже важкою травмою, що нерідко призводить до летального результату. Власники об'єктів, де робота безпосередньо пов'язана з електричним струмом, повинні обов'язково подбати про те, щоб надати працівникам необхідні кошти. Придбати їх можна у нашому інтернет-магазині, де пропонується пристойний асортимент товарів за прийнятною вартістю. У разі потреби рекомендується звертатися до кваліфікованих менеджерів компанії та консультуватися з ними.
Поради щодо догляду за робочим взуттям Забезпечити тривале збереження спецвзуття у належному стані допоможе дотримання правил догляду. Солідні виробники, як правило, постачають продукцію разом із рекомендаціями. В інших випадках необхідно дотримуватися загальних правил догляду за форменим взуттям. Склад аптечки першої допомоги на підприємстві Аптечка першої медичної допомоги має бути невід'ємним атрибутом на будь-якому об'єкті, де працюють люди. Йдеться про найважливішу міру охорони праці. У разі травми вона використовується для надання ефективної допомоги Як користуватись вогнегасником? Одна з головних вимог протипожежної безпеки полягає в тому, щоб у будь-якому комерційному об'єкті були присутні вогнегасники. Як визначити розмір протигазу? Засіб індивідуального захисту ідеально справлятиметься зі своїми завданнями лише у разі визначення відповідного розміру його лицьової сторони, існує два способи. Як вибрати зварювальну маску? Перед тим як вибрати зварювальну маску, потрібно ознайомитися з найпоширенішими різновидами виробів. 5 причин купити спецодяг у магазині Bravo Призначення, вибір спилкових рукавичок (крагів) Багато видів професійної діяльності потребують заходів захисту рук від травм, опіків тощо. Для реалізації цієї мети шиють спеціальні рукавиці або рукавички. Особливо надійними серед них вважаються спилкові краги. Медичні костюми з принтом: практичність та стиль Медична форма є невід'ємним атрибутом діяльності персоналу будь-якого лікувального закладу. Важливість роботи медиків обумовлює високі вимоги до їхнього спецодягу, що забезпечує безпеку роботи з пацієнтами та медичним обладнанням.
Як визначити розмір протигазу? Засіб індивідуального захисту ідеально справлятиметься зі своїми завданнями лише у разі визначення відповідного розміру його лицьової сторони, існує два способи. Склад аптечки першої допомоги на підприємстві Аптечка першої медичної допомоги має бути невід'ємним атрибутом на будь-якому об'єкті, де працюють люди. Йдеться про найважливішу міру охорони праці. У разі травми вона використовується для надання ефективної допомоги Магазин спецодягу в Одесі Компанія «Браво Спецодяг» продовжує розвиватися та відкривати точки продажу якісного спецодягу у містах України. Після киян оцінити переваги фірмових товарів від компанії «Браво Спецодяг» зможуть і одесити. Як користуватись вогнегасником? Одна з головних вимог протипожежної безпеки полягає в тому, щоб у будь-якому комерційному об'єкті були присутні вогнегасники. Поради щодо догляду за робочим взуттям Забезпечити тривале збереження спецвзуття у належному стані допоможе дотримання правил догляду. Солідні виробники, як правило, постачають продукцію разом із рекомендаціями. В інших випадках необхідно дотримуватися загальних правил догляду за форменим взуттям. 5 причин купити спецодяг у магазині Bravo Призначення, вибір спилкових рукавичок (крагів) Багато видів професійної діяльності потребують заходів захисту рук від травм, опіків тощо. Для реалізації цієї мети шиють спеціальні рукавиці або рукавички. Особливо надійними серед них вважаються спилкові краги. Засоби індивідуального захисту для підприємства Засоби індивідуального захисту – це спеціальні пристрої, елементи, деталі, а також особливий одяг, взуття та головні убори, головним завданням яких є запобігання або зменшення травм, негативного впливу небезпечних умов праці та забезпечення індивідуального комфорту та зручності при роботі.
Всі огляди та поради