• 5
  • 1
  • 8
  • 7
  • 1
костюмів та курток на складі!

Час роботи:

ПН-ПТ 09:00 - 18:00
СБ-НД: Вихідний

(044) 495-59-09

(067) 111-11-21

Замовити дзвінок

Вибір одягу для медичних працівників

Одежда медперсонала

Медичний працівник – професія надзвичайно важлива та відповідальна. Її особливості вимагають дотримання множини норм і правил, серед яких – вимоги до одягу медичного персоналу.

Носіння медичної форми – обов'язкова вимога до всього персоналу лікувального закладу незалежно від посадових обов'язків. Спецодяг медпрацівника не тільки відрізняє його від пацієнтів та відвідувачів, а й виконує функцію забезпечення відповідного рівня гігієни у приміщенні.

Вимоги до форми медпрацівників регламентуються чинним законодавством та нормативними актами. Вибір одягу для працівників медустанови здійснюється в залежності від ряду факторів, найважливішими з яких є:

1. Тканина

Від вибору тканини залежить як естетичний вигляд спецформи, а й комфорт її носіння, зручність виконання всіх передбачуваних дій.

Медичний одяг повинен шитися з тканини, що відповідає таким вимогам:

  • Легке очищення. Міцність. Стійкість до частих прань.

  • Гігроскопічність (вбирання вологи), що забезпечує комфортність користувача у будь-якій ситуації.

  • Забезпечення ефективної циркуляції повітря.

  • Водовідштовхування.

  • Теплозахист.

Для пошиття сучасної форми для медиків використовують, як правило, тканину натурального походження з додаванням штучних ниток. Натуральна тканина характеризується гігієнічністю та підтримкою належного повітрообміну. Додавання штучних волокон забезпечить більшу міцність та довговічність матеріалу.

Для полегшення догляду за уніформою вона просочується спецскладами. Для пошиття одягу, експлуатація якого передбачає забруднення, що важко відпрацьовуються, використовується безусадочна тканина, здатна винести багаторазові прання і кип'ятіння, які також обробляються просоченнями з водо- і крововідштовхувальними властивостями.

2. Вимоги до зовнішнього вигляду одягу для медиків

Нещодавно одяг для медиків був надзвичайно простий – білий халат для переважної кількості персоналу та хірургічний костюм. Сучасні вимоги до форми медперсоналу передбачають широку варіативність спецодягу. Вона складається з кількох основних груп:

  • Халат. Обов'язковий атрибут молодшого та середнього медперсоналу, а у багатьох випадках – і лікарів (як правило, які працюють у поліклініках, амбулаторіях тощо). Сучасні виробники пропонують широкий модельний ряд жіночих та чоловічих халатів, при пошитті яких допускається використання декоративних елементів, символіки медустанови тощо.

  • Медичні костюми. Практична, функціональна уніформа, що складається із штанів та блузи (або сорочки) і забезпечує естетичний вигляд персоналу. Широко використовується співробітниками стаціонарних відділень.

  • Хірургічні костюми. Використовуються як лікарями-хірургами, так і операційними сестрами та молодшими співробітниками, які обслуговують хірургічне відділення. Костюми цього роду піддаються просоченню складом, що захищає тканину від підвищених забруднень. Для того, щоб хірург почувався комфортно під час операції, для пошиття костюма слід використовувати тканину з підвищеною гігроскопічністю. Ще однією особливістю хірургічних костюмів є відсутність фурнітури (застібок, блискавок та ін.).

3. Вимоги до медичного взуття

Співробітники медустанов перебувають на ногах протягом тривалого часу. Тому слід подбати про комфорт не лише одягу, а й взуття персоналу. При виборі взуття слід звертати увагу на зручність колодки, кращою є легке, зносостійке взуття з еластичним верхом. Для роботи в хірургічних відділеннях важливо організувати ефективне зчеплення з поверхнею підлоги, яке забезпечує гумова підошва. Верхня частина взуття повинна добре пропускати повітря та не сприяти скупченню вологи. Найбільш підходящими матеріалами для виготовлення медичного взуття є текстиль, замша, шкіра; для підошви – каучук.

4. Фасон та колір

Як правило, кожен лікувальний заклад розробляє власні вимоги до цих критеріїв спецодягу.

5.Додаткові елементи одягу медпрацівників

Для виконання певних процедур, передбачених посадовими обов'язками, використовуються додаткові елементи одягу, такі як фартухи, головні убори, рукавички, одноразові маски тощо.

Зовнішній вигляд медперсоналу – одна із складових статусу медичного закладу. Тому до вибору форми для персоналу клініки слід поставитися з усією відповідальністю. Тим більше що сучасні виробники пропонують досить великий вибір стильного та якісного спецодягу для медиків.

Поради щодо догляду за робочим взуттям Забезпечити тривале збереження спецвзуття у належному стані допоможе дотримання правил догляду. Солідні виробники, як правило, постачають продукцію разом із рекомендаціями. В інших випадках необхідно дотримуватися загальних правил догляду за форменим взуттям. Склад аптечки першої допомоги на підприємстві Аптечка першої медичної допомоги має бути невід'ємним атрибутом на будь-якому об'єкті, де працюють люди. Йдеться про найважливішу міру охорони праці. У разі травми вона використовується для надання ефективної допомоги Засоби захисту від ураження електричним струмом Для безпеки на робочому місці використовуються різні організаційні та технічні заходи, а також спеціальні засоби, що забезпечують захист від ураження електричним струмом. Як користуватись вогнегасником? Одна з головних вимог протипожежної безпеки полягає в тому, щоб у будь-якому комерційному об'єкті були присутні вогнегасники. Як визначити розмір протигазу? Засіб індивідуального захисту ідеально справлятиметься зі своїми завданнями лише у разі визначення відповідного розміру його лицьової сторони, існує два способи. Як вибрати зварювальну маску? Перед тим як вибрати зварювальну маску, потрібно ознайомитися з найпоширенішими різновидами виробів. 5 причин купити спецодяг у магазині Bravo Призначення, вибір спилкових рукавичок (крагів) Багато видів професійної діяльності потребують заходів захисту рук від травм, опіків тощо. Для реалізації цієї мети шиють спеціальні рукавиці або рукавички. Особливо надійними серед них вважаються спилкові краги.
Як визначити розмір протигазу? Засіб індивідуального захисту ідеально справлятиметься зі своїми завданнями лише у разі визначення відповідного розміру його лицьової сторони, існує два способи. Склад аптечки першої допомоги на підприємстві Аптечка першої медичної допомоги має бути невід'ємним атрибутом на будь-якому об'єкті, де працюють люди. Йдеться про найважливішу міру охорони праці. У разі травми вона використовується для надання ефективної допомоги Магазин спецодягу в Одесі Компанія «Браво Спецодяг» продовжує розвиватися та відкривати точки продажу якісного спецодягу у містах України. Після киян оцінити переваги фірмових товарів від компанії «Браво Спецодяг» зможуть і одесити. Як користуватись вогнегасником? Одна з головних вимог протипожежної безпеки полягає в тому, щоб у будь-якому комерційному об'єкті були присутні вогнегасники. Засоби захисту від ураження електричним струмом Для безпеки на робочому місці використовуються різні організаційні та технічні заходи, а також спеціальні засоби, що забезпечують захист від ураження електричним струмом. Поради щодо догляду за робочим взуттям Забезпечити тривале збереження спецвзуття у належному стані допоможе дотримання правил догляду. Солідні виробники, як правило, постачають продукцію разом із рекомендаціями. В інших випадках необхідно дотримуватися загальних правил догляду за форменим взуттям. 5 причин купити спецодяг у магазині Bravo Призначення, вибір спилкових рукавичок (крагів) Багато видів професійної діяльності потребують заходів захисту рук від травм, опіків тощо. Для реалізації цієї мети шиють спеціальні рукавиці або рукавички. Особливо надійними серед них вважаються спилкові краги.
Всі огляди та поради