-
Рукавички трикотажні чорні із ПВХ «BRAVO»
15.30 грн.
-
Костюм робочий зимовий «Майстер»
2 211.00 грн.
-
Жилет сигнальний «Браво» помаранчевий
99.00 грн.
Спецодяг на підприємстві: видача, облік спецодягу
Зручне обмундирування є запорукою високої продуктивності та безпеки праці. Спецодяг на підприємстві має знижувати ризик травматизму і відрізнятися високим рівнем комфорту. У нашому магазині величезний асортимент моделей, виготовлених переважно з натуральних матеріалів та якісної фурнітури, які у процесі експлуатації зберігають презентабельний зовнішній вигляд та захищають від шкідливих впливів. Головною перевагою реалізованої продукції є доступна вартість, привабливість та відмінна якість. У каталозі можна підібрати ідеальний комплект одягу для кожного спеціаліста, який можна доповнити запобіжним поясом для монтажних робіт, респіраторною маскою, захисними окулярами.
Видача спецодягу на підприємстві провадиться відповідно до Закону України «Про охорону праці» (ст.8) та Кодексу Законів про працю України (ст.63) , які є гарантом безпеки та дотримання санітарно-гігієнічних норм при здійсненні будь-якої діяльності. При цьому положення про спецодяг на підприємстві є обов'язковим для організацій усіх форм власності. Наказ №53(24.03.08г ) з охорони праці містить види спецодягу та спецвзуття та перелік спеціалістів, що забезпечуються комплектами. Він має юридичну силу та визначає норми видачі спецодягу на підприємстві, а у разі виробничого травматизму, пов'язаного з ігноруванням становища, керівник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Реєстр карток спецодягу ведеться обов'язково й у нього включається як штатний персонал, а й тимчасові працівники та учні, які проходять виробничу практику. У Постанові передбачаються різні варіанти забезпечення спецодягом на підприємстві як окремого працівника, так і видача захисних засобів на зміну. Порядок видачі спецодягу на підприємстві в залежності від кліматичних умов провадиться відповідно до Наказу №53 Державного комітету України з промислової безпеки та охорони праці.
Положення № 53 п. 4.1 зобов'язує роботодавця набувати уніформи для співробітників власним коштом. Облік спецодягу для підприємства веде бухгалтер, який заводить кожного працівника облікову картку, у якій той має розписатися. Одяг та взуття може видаватися в тимчасове користування на період виконання певної роботи, після якого спецодяг повинен бути повернутий наймачеві в цілості та безпеці. Залежно від специфічних умов праці норми видачі одягу та взуття можуть бути доповнені та розширені. На підприємстві має бути запас захисних костюмів у разі аварійних ситуацій чи для перевіряючих.
Відповідно до Інструкції №5 (пп.2.2.11 ) спецодяг можна залишити в особистому користуванні за умови придбання за зниженою вартістю умови включення його до фонду заробітної плати. Якщо ж формений комплект призначається для тимчасового користування, то він має бути повернений роботодавцю і не підлягає оподаткуванню.
Зазвичай прання спецодягу для підприємства здійснюється самою організацією. Її періодичність залежить від умов роботи та чисельності персоналу. Великі підрозділи мають власні пральні.